Strona główna/Aktualności/Wystartował nowy sezon Czeladzkiego Roweru Miejskiego

Wystartował nowy sezon Czeladzkiego Roweru Miejskiego

1 Kwietnia 2023

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników jednośladów! 1 kwietnia wystartował nowy sezon Czeladzkiego Roweru Miejskiego.

Od 1 kwietnia mieszkańcy Czeladzi mogą znowu korzystać z rowerów miejskich. Do ich dyspozycji jest 50 jednośladów. Ile kosztuje korzystanie z roweru? Pierwsze 15 minut jest darmowe. Za pierwszą godzinę trzeba zapłacić 1 zł, za drugą 2 zł, za trzecią 3 zł, a za każdą kolejną godzinę 4 zł.

Przypomnijmy, że system Czeladzkiego Roweru Miejskiego przygotowało i obsługuje konsorcjum firm Orange i Roovee SA.

Czeladzki Rower Miejski to nie tylko jednoślady. To również stacje rowerowe. Zostały one wybudowane w trzech punktach miasta: pierwsza przy pętli tramwajowej na skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Kombatantów (Stacja Dworcowa), druga przy skrzyżowaniu ulic Katowickiej z Dehnelów (Stacja Termalna), trzecia w pobliżu Kopalni Kultury na Piaskach (Stacja Piaskowa). Z kolei przy ulicy Wojkowickiej znajduje się wyłącznie stacja dokująca, na której można zostawić rower.

Na wszystkich cyklistów czeka 16 kilometrów nowych ścieżek rowerowych, oznakowanych poziomo i - co najważniejsze - bezpiecznych. W poprzednim sezonie zgłoszono zaledwie 33 awarie, w tym 22 okazało się istotnymi. Nie odnotowano też żadnej dewastacji wypożyczonego sprzętu.

do góry
Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.