Strona główna/Aktualności/Wystartował nowy sezon Czeladzkiego Roweru Miejskiego

Wystartował nowy sezon Czeladzkiego Roweru Miejskiego

14 Kwietnia 2022

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników jednośladów! 14 kwietnia wystartował nowy sezon Czeladzkiego Roweru Miejskiego.

Od 14 kwietnia mieszkańcy Czeladzi mogą znowu korzystać z rowerów miejskich. Do ich dyspozycji jest 50 jednośladów. Ile kosztuje korzystanie z roweru? Pierwsze 15 minut jest darmowe. Za pierwszą godzinę trzeba zapłacić 1 zł, za drugą 2 zł, za trzecią 3 zł, a za każdą kolejną godzinę 4 zł.

Przypomnijmy, że system Czeladzkiego Roweru Miejskiego przygotowało i obsługuje konsorcjum firm Orange i Roove SA.

Czeladzki Rower Miejski to nie tylko jednoślady. To również stacje rowerowe. Zostały one wybudowane w trzech punktach miasta: pierwsza przy pętli tramwajowej na skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Kombatantów (Stacja Dworcowa), druga przy skrzyżowaniu ulic Katowickiej z Dehnelów (Stacja Termalna), trzecia w pobliżu Kopalni Kultury na Piaskach (Stacja Piaskowa). Z kolei przy ulicy Wojkowickiej znajduje się wyłącznie stacja dokująca, na której można zostawić rower.

Na wszystkich cyklistów czeka 16 kilometrów nowych ścieżek rowerowych, oznakowanych poziomo i - co najważniejsze - bezpiecznych. W pierwszym sezonie zgłoszono zaledwie 38 awarii, w tym 22 okazało się istotnymi. Nie odnotowano też żadnej dewastacji wypożyczonego sprzętu.

do góry
Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.